دستگاه پیرولیز لاستیک فرسوده

دستگاه پیرولیز لاستیک

دستگاه پیرولیز لاستیک فرسوده

مقدمه

دستگاه پیرولیز لاستیک فرسوده صنعتی است که برای انجام تجزیه در اثر حرارت ضایعات پلاستیک و لاستیک طراحی شده است. در مورد پیرولیز پلاستیک/لاستیک، پلیمر با زنجیره بلند به زنجیره های کوچکتر گاز هیدروکربن و روغن پیرولیز تجزیه می شود. گرما و کاتالیزور برای واکنش مورد نیاز است.

زباله های ارزشمند همچون لاستیک های فرسوده راهی برای مدیریت و کاهش زباله شهری در حالی که مزایای اقتصادی را به همراه دارد، ارائه می‌دهد.

بخش لاستیکی تایر‌های زائد پتانسیل بالایی برای تولید سوخت‌های پیرولیز دارد که می‌تواند برای تولید انرژی استفاده شود یا برای استفاده به عنوان سوخت ترکیبی با دیزل ارتقا یابد. در کار از پیش تعیین شده، روغن ضایعات تایر (waste tire oil) (WTO) از تجزیه در اثر حرارت لاستیک های زباله در یک کوره گرمایش الکتریکی در دمای 500-550 درجه سانتیگراد در غیاب اکسیژن تولید شد. پیرولیز (در نیتروژن) و اکسیداسیون (در هوا) نمونه WTO به دست آمده سپس در یک کوره ترموگراویمتری (thermogravimetric) (TG) انجام شد که به یک سلول مادون قرمز تبدیل فوریه متصل شده بود که در آن گازهای تکامل یافته مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند. نمونه WTO تا 800 درجه سانتیگراد در کوره TG گرم شد، جایی که دمای نمونه با سه نرخ گرمایش، یعنی 5، 10، و 20 درجه سانتیگراد در دقیقه افزایش یافت. برای تجزیه و تحلیل مسیرهای تخریب حرارتی از نمودارهای افت جرم TG و نمودارهای افت جرم حرارتی دیفرانسیل استفاده شد. تجزیه و تحلیل جنبشی با استفاده از مدل انرژی فعال سازی توزیع شده برای تخمین انرژی های فعال سازی در طول مراحل مختلف واکنش انجام شد. گازهای آلاینده، یعنی CO2، CO، NO، و H2O، تشکیل شده در طول اکسیداسیون WTO با استفاده از جذب مادون قرمز مشخصه ارزیابی شدند. گروه های عاملی تکامل یافته در طی پیرولیز، یعنی آلکان ها، آلکن ها، آروماتیک ها و گروه های کربونیل نیز مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند. اطلاعات به‌دست‌آمده را می‌توان برای طراحی بهتر گازیفایرها و احتراق‌ها، برای اطمینان از تشکیل محصولات گازی با ارزش و در عین حال کاهش انتشار استفاده کرد. بنابراین استفاده از لاستیک‌های زائد با تولید روغن‌های پیرولیز، روشی را برای مقابله با تهدید لاستیک‌های زاید ارائه می‌دهد، در حالی که به عنوان یک منبع انرژی بالقوه عمل می‌کند.

پیرولیز چیست؟

پیرولیز یک تجزیه ترموشیمیایی مواد آلی در دماهای بالا در غیاب اکسیژن (‏یا هر هالوژن دیگر)‏است. پیرولیز حرارت دادن یک ماده آلی مثل زیست توده در غیاب اکسیژن است. ​

از آنجایی که هیچ اکسیژنی وجود ندارد، مواد نمی‌سوزند، اما ترکیبات شیمیایی (مانند سلولز، همی سلولز و لیگنین) که آن ماده را تشکیل می‌دهند، از نظر حرارتی به گازهای قابل احتراق و زغال چوب تجزیه می‌شوند. بیشتر این گازهای قابل احتراق را می توان به مایع قابل احتراق، به نام روغن پیرولیز (روغن زیستی) متراکم کرد. همچنین برخی از گازهای دائمی (CO2، CO، H2، و هیدروکربن های سبک) وجود دارد. به عنوان محصول نهایی تجزیه در اثر حرارت: یک روغن تجزیه در اثر حرارت مایع، یک بیو ذغال جامد و گاز سنتز.

نسبت این محصولات به عوامل متعددی از جمله ترکیب مواد خام و پارامترهای فرآیند بستگی دارد. پیرولیز معمولا در سوزاندن بسیاری از سوخت‌های آلی جامد مانند چوب، پارچه و کاغذ و همچنین برخی از انواع پلاستیک زباله رخ می‌دهد. ​

دستگاه پیرولیز لاستیک
دستگاه پیرولیز لاستیک
دستگاه پیرولیز لاستیک
دستگاه پیرولیز لاستیک

دستگاه تبدیل لاستیک به روغن

هدف دستگاه تبدیل لاستیک به روغن، تبدیل لاستیک فرسوده به ارزش بالاتر است. این دستگاه از طریق فناوری پیرولیز، لاستیک فرسوده را به روغن قابل استفاده تبدیل می کند. ما همچنین می توانیم محصولات جانبی (کربن سیاه و سیم فولادی) را از این فرآیند دریافت کنیم. در عین حال، این فرایند برای کاهش «آلودگی سیاه» که نگران‌کننده‌ترین مسئله برای مردم است، مفید است. بر این اساس، این پروژه کارخانه روغن لاستیک فرسوده، شایسته سرمایه گذاری شماست. وقتی قصد راه اندازی این کسب و کار را داشتید، میتوانید در هر زمان با تیم ما مشورت کنید.

عوامل تعیین کننده هزینه کارخانه لاستیک فرسوده به روغن:

وقتی تصمیم به راه اندازی کارخانه روغن لاستیک می گیرید، مهم ترین مسئله این است که چقدر هزینه می کنید.

نکاتی برای راه ندازی خط تولید بازافت لاستیک فرسوده به گازوئیل:

 1. پیکربندی خط تولید لاستیک به روغن: ابتدا باید مطمئن شوید که کدام مدل از دستگاه لاستیک فرسوده به گازوئیل برای شما و تعداد دستگاه های دستگاه لاستیک فرسوده به گازوئیل مناسب است. ثانیاً لازم است بدانید به کدام قطعات نیاز دارید، مانند خرد کن و شریدر لاستیک، خشک کن و غیره. صنایع نفت و پالایش آروین آدلی فیدار (ایران گازوئیل) افتخار می کند که شما را در طراحی خط تولید بازافت لاستیک فرسوده به گازوئیل و تهیه لیست سفارشات واضح یاری کند.
 2. مساحت لازم برای کارخانه لاستیک فرسوده به گازوئیل:هنگام شروع کسب و کار بازیافت لاستیک فرسوده، بسیاری از مردم کارخانه پیرولیز لاستیک فرسوده را در مقیاس کوچک انتخاب می کنند که فقط به مساحت کمتری نیاز دارد. برخی از سرمایه گذاران کار خود را با کارخانه پیرولیز لاستیک فرسوده به گازوئیل در مقیاس بزرگ شروع می کنند که نیاز به تقاضای بالایی برای مساحت و هزینه دارد.
 3. هزینه کارکنان: قبل از شروع کار، کارخانه لاستیک فرسوده به گازوئیل، لازم است سرمایه گذاران به اندازه کافی کارگر بیابند تا فرآیند تولید را روان کنند. هزینه کارکنان عاملی است که سرمایه گذار نمی تواند آن را نادیده بگیرد.
دستگاه پیرولیز تایر
دستگاه پیرولیز لاستیک

[mks_button size=”medium” title=”بیشتر بخوانید: دستگاه پیرولیز لاستیک” style=”squared” url=”https://irangasoil.com/services-and-products/plastic-and-rubber-recycling-to-diesel/pyrolysis-of-rubber/” target=”_blank” bg_color=”#39bf3b” txt_color=”#FFFFFF” icon=”” icon_type=”” nofollow=”0″]

تولید گازوئیل از لاستیک به طور کلی شامل مراحل زیر باشد:

1. جمع‌آوری و آماده‌سازی لاستیک: در این مرحله، لاستیک‌های استفاده شده از منابع مختلف مانند لاستیک‌های پلاستیکی، لاستیک خودرو و غیره جمع‌آوری و آماده سازی می‌شوند. این شامل جداسازی لاستیک از سایر مواد نامناسب، شستشو و خشک کردن است.

2. تجزیه حرارتی: در این مرحله، لاستیک‌های جمع‌آوری شده به روش تجزیه حرارتی تحت فشار بالا قرار داده می‌شوند. در این فرآیند، لاستیک به دمای بالای 500 درجه سانتیگراد گرم شده و به صورت گاز منبسط می‌شود.

3. تقطیر: در این مرحله، گاز حاصل از تجزیه حرارتی به صورت گرم وارد یک واحد تقطیر می‌شود. در این واحد، گاز به دمای بالا (بین 300-400 درجه سانتیگراد) و فشار پایین تقطیر می‌شود. این فرآیند باعث تجزیه گاز به مولکول‌های کوچکتر شده و تولید مخلوطی از هیدروکربن‌های مختلف می‌شود.

4. جداسازی: در این مرحله، مخلوط حاصل از تقطیر به صورت فرآیندهای جداسازی نظیر کراکینگ کاتالیتیک، دستگاه‌های جذب و استخلاص جداسازی می‌شود. این فرآیندها باعث جداسازی هیدروکربن‌های دارای زنجیره‌های کوتاهتر (مانند بنزن، تولوئن) و هیدروکربن‌های دارای زنجیره‌های بلندتر (مانند گازوئیل) می‌شود.

کاربر5. پالایش: در این مرحله، هیدروکربن‌های حاصل از جداسازی تصفیه و پالایش می‌شوند.

در حال حمل دستگاه پیرولیز لاستیک
در حال حمل دستگاه پیرولیز لاستیک

مزایای هر بخش از کارخانه بازیافت لاستیک فرسوده به گازوئیل:

 1. راکتور با طراحی ایمنی و فرآیند عملیات مهر و موم شده: اولاً، روش کار راکتور کاملاً مهر و موم شده است که باعث ایجاد گرد و غبار در هوا نمی شود. ثانیا، راکتور مجهز به دماسنج و فشار سنج است تا یک محیط کار ایمن را فراهم کند.
 2. پوشش با چندین مواد عایق: در فضای بین کیس و راکتور سه لایه شامل سیمان نسوز، سنگ و پنبه سیلیکات آلومینیوم وجود دارد. این مواد قادرند گرما را برای راکتور به خوبی حفظ کنند. علاوه بر این، این پوشش در کارخانه بازیافت لاستیک به طور موثر از آسیب زدن به کارگران جلوگیری می کند.
 3. PLC برای نظارت بر وضعیت کارخانه لاستیک فرسوده به گازوئیل: PLC همیشه نقش مهمی در کارخانه لاستیک فرسوده به روغن ایفا می کند. به همین دلیل مدیریت این قسمت از فرایند، راحت تر است. علاوه بر این، در صورت وقوع حادثه، کارگران می توانند به موقع دستگاه را متوقف کنند.
 4. کندانسور با دو طرح ویژه: به طور عمده دو نوع کندانسور وجود دارد. یکی خنک کننده گاز نفت است. این کندانسور دارای لوله های زیادی برای افزایش راندمان خنک کننده است. یکی دیگر از لوله های بزرگ برای کاهش دمای دود ضایعات است.
 5. دستگاه گردگیری برای کاهش آلودگی: دود زباله را نمی توان مستقیماً تخلیه کرد. پس از خنک شدن، دود زباله از طریق شستشوی آب، اسپری آب و جذب حلقه سرامیکی عبور می کند. در نهایت، دود تخلیه شده از دستگاه بازیافت لاستیک فرسوده به روغن، الزامات استاندارد اروپا را برآورده می کند.
 6. کاهنده برای افزایش عمر مفید فرایند. هر مجموعه ای از کارخانه بازیافت لاستیک فرسوده به گازوئیل به چندین کاهنده مجهز شده است. کاهنده ها برای کاهش آسیب های ناشی از کار با سرعت بالا و افزایش طول عمر دستگاه پیرولیز مفید هستند.

 

مزایای بازیافت لاستیک فرسوده به گازوئیل:

 1. تبدیل لاستیک فرسوده به گنج. لاستیک زباله همیشه آلودگی سیاه نامیده می شود. این زباله ها نه تنها مساحت زیادی را اشغال می کنند بلکه ارزش کمتری دارند. بازیافت لاستیک ها به سوخت زیستی بهترین راه برای تغییر شکل ارزش آن است. به همین دلیل، بسیاری از مشتریان ترجیح می دهند در خط تولید بازیافت لاستیک فرسوده به گازوئیل سرمایه گذاری کنند.
 2. جلوگیری از آلودگی محیط زیست: لاستیک های فرسوده به راحتی باعث ایجاد بیماری می شوند. علاوه بر این، این لاستیک به خاک و آب نیز آسیب می رساند. خاک و آب آلوده برای نسل های آینده مضر است. استفاده از دستگاه بازیافت لاستیک فرسوده به گازوئیل، راه خوبی برای کاهش تعداد لاستیک های فرسوده است.
 3. ایجاد ارزش اقتصادی برای منطقه: اول اینکه محصولات نهایی و محصولات جانبی ارزش اقتصادی بالایی دارند. دوم، پروژه کارخانه پیرولیز باعث توسعه صنعت مربوطه خواهد شد. سوم، به دلیل پیوستن به این کسب وکار، نرخ اشتغال تا حد زیادی بهبود خواهد یافت.

 

کاربرد دیزل استخراج شده از روغن کوره چیست؟

ماشین تصفیه روغن ضایعات، تبدیل روغن ضایعات عمدتا روغن موتور ضایعاتی، روغن موتور ضایعاتی، روغن پلاستیک ضایعاتی، روغن لاستیک ضایعاتی، روغن سنگین به دیزل است. لاستیک فرسوده/روغن پلاستیکی توسط کارخانه پیرولیز زباله ما از لاستیک فرسوده /پلاستیک استخراج می‌شود، این نوع روغن، روغن پیرولیز نامیده می‌شود.

پس از تصفیه، می‌توانیم روغن دیزل استاندارد بالا را از روغن پسماند دریافت کنیم. دیزل را می توان در تراکتور، کامیون، کشتی و دیگ بخار و غیره استفاده کرد، کیفیت دیزل می تواند به استاندارد بالایی برسد، شما می توانید گازوئیل را مستقیماً برای کسب سود بفروشید.

کاربرد دیزل استخراج شده از روغن کوره
کاربرد دیزل استخراج شده از روغن کوره
[mks_button size=”large” title=”ویدئو های ما در آپارات” style=”rounded” url=”https://www.aparat.com/irangasoilco” target=”_blank” bg_color=”#f48849″ txt_color=”#FFFFFF” icon=”” icon_type=”” nofollow=”0″]
مزایای خط تولید بازیافت لاستیک فرسوده به گازوئیل ،صنایع نفت و پالایش آروین آدلی فیدار:

تجهیزات پیرولیز نصب شده قبل از خروج از کارخانه نصب و رفع اشکال شده است. دارای مزایای بهره برداری راحت، اشغال زمین کمتر، صرفه جویی در هزینه نصب، زمان کوتاه در چرخه پروژه است.

1. مشاوره

2. محصولات متنوع

3. استفاده از روغن پیرولیز

4. احداث کارگاه

5. مشخصات تجهیزات

6. جزئیات تجهیزات

7 . مواد اولیه و محصول

بسته بندی و حمل و نقل

خدمات ما

1. تیم خدمات حرفه ای برای ارائه پشتیبانی فنی برای پیش فروش، فروش و پس از فروش.

2. ما دستورالعمل های نصب را در محل کار شما ارائه می دهیم، کارخانه را اشکال زدایی می کنیم و به کارگران شما آموزش می دهیم.

3. 12ماه ضمانت کیفیت برای دستگاه اصلی.

پاسخگویی 24 ساعته در 7 روز هفته: پیشنهادات و مشکلات را به صورت آنلاین در سایت با ما در میان بگذارید یا از طریق تماس با ما مطرح کنید.ما مشتاقانه شنیدن صدای شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *