دستگاه پیرولیز موبایل لاستیک و پلاستیک به گازوئیل

دستگاه پیرولیز موبایل لاستیک و پلاستیک به گازوئیل

دستگاه پیرولیز موبایل لاستیک و پلاستیک به گازوئیل

دستگاه پیرولیز موبایل (MPM) یک توسعه نوآورانه و ثبت شده است که برای بازیافت و دفع زباله (مواد اولیه) توسط تجزیه در اثر حرارت (550-250 درجه سانتی گراد) طراحی شده است. دستگاه پیرولیز موبایل می تواند برای بازیافت زباله و یا بازیابی انرژی استفاده شود، به عنوان مثال برای بازیافت کردن سواحل محصولات نفتی ریخته شده در صورت غرق شدن کشتی در دریا یا رودخانه ها (لجن نفتی)، برای رفع آلودگی خاک در صورت بروز حوادث خط لوله نفتی . برای استفاده از درختان سوخته پس از آتش سوزی جنگل ها، به ویژه در مکان هایی که دسترسی به آن ها دشوار است، همچنین برای بازیافت زباله های شهری، خانگی، صنعتی و کشاورزی و همچنین لاستیک های مستعمل، لجن فاضلاب و غیره. دستگاه پیرولیز موبایل حاضر شامل راکتور خشک کن یک راکتور پیرولیز، یک راکتور برای خنک کردن محصولات پیرولیز جامد، و یک راکتور برای خنک کردن و متراکم کردن مخلوط بخار و گاز هیدروکربن، که روی یک قاب فلزی نصب می‌شوند. زباله ها با حمل و نقل از طریق فضای کاری راکتورهای خشک کردن، تجزیه در اثر حرارت و خنک کننده توسط نوار نقاله های پیچی، به طور مداوم تصفیه می شوند. تمام نوار نقاله های پیچی توسط یک موتور کاهنده و با استفاده از یک گیربکس دندانه دار یا زنجیره ای هدایت می شوند. این دستگاه از این جهت موبایل نامیده می شود که می توان آن را روی شاسی کامیون یا تریلر حمل کرد. کارخانه موبایل پیرولیز، زباله های سبز را که در غیر این صورت می سوزانند یا به مکان دیگری منتقل می کنند تا تخلیه شوند، به انرژی قابل سوختن تبدیل می کند. بنابراین، با نفت و گاز حاصل می تواند برای انواع صنایع و تولید برق و … استفاده شود که می تواند در هزینه ها صرفه جویی کند.

مزایای دستگاه پیرولیز موبایل

کارخانه های پیرولیز موبایل مزایای متعددی را در رابطه با نصب سریع، حمل و نقل آسان و ساخت مدرن کارخانه ارائه می دهند. این نوع کارخانه ها برای کاربردهای سریع و اغلب موقتی مناسب است که برای جابجایی یا چیدمان مجدد پس از یک دوره زمانی، حمل و نقل یا نگهداری طولانی مدت طراحی شده است. به دلیل ساخت و ساز قابل حمل و استاندارد، از این مدل ها برای فضاهای محدود، پروژه‌هایی که عدم تداخل در زیرساخت‌های محلی را محدود می‌کنند، سرمایه‌گذاری‌هایی که سرمایه زیاد ندارند یا تحت مقررات قانونی خاصی هستند نیز توصیه می‌شوند.

 • نصب آسان کارخانه پیرولیز برای زیست توده و زباله
 • فشرده و آماده برای استفاده
 • بدون تاسیسات، ساختمان یا عملیات عمرانی
 • راه حل کوچک، برای پردازش مواد اولیه
 • تبدیل زیست توده به سوخت های زیستی و بیوشیمیایی
 • یک واحد سیار به محل ذخیره زیست توده می رود.
 • این ماده زیست توده را به صورت محلی به نفت خام، روغن پیرولیز، Char و سیم فولادی(در صورت بازیافت تایر)، تبدیل می کند.
 • گاز پیرولیز (گاز دیزل (گازوئیل)) به صورت محلی برای تولید برق و گرما استفاده می شود.
 • نفت کوره و محصولات بیوشیمیایی به صورت محلی یا در تاسیسات دیگری استفاده می شود.
دستگاه پیرولیز موبایل لاستیک و پلاستیک به گازوئیل

تجهیزات پیرولیز نوع موبایل

مدل سه‌بعدی تجهیزات پیرولیز موبایل در شکل‌های A,B نشان‌داده شده است که ضایعات پلاستیکی را توسط نوار نقاله زباله (6) به دستگاه خردکن مواد خام و (15) گرمایش راکتور پیرولیز با استفاده از (13) کوره حرارتی به سیستم در یک دما منتقل می‌کند. 400 درجه سانتی گراد با گذشت زمان، گرانول های پلاستیکی تبدیل به مایع می شوند و به گاز تبدیل می شوند و به گاز (3) جریان می یابد تا وارد (1) کندانسور اصلی شود و وارد (1) واحد اول، دوم، سوم و چهارم متراکم شود و نمونه های روغن جمع آوری شود. در خروجی چهار فیلتر جامد در پایین هر کندانسور، دما را تا 400 درجه سانتیگراد به مدت 10 دقیقه نگه دارید، سپس نمونه های روغن را مجدداً هر 10 دقیقه سه بار جمع آوری کنید تا کامل شود. پس از آن، دمای راکتور را به 425 و 450 درجه سانتیگراد افزایش دهید. آزمایش همان روش در دمای 400 درجه سانتیگراد .

شکل 1. تجهیزات دستگاه پیرولیز موبایل

شکل 1. مدل سه بعدی مجموعه تجهیزات پیرولیز موبایل مدل سه بعدی مجموعه تجهیزات پیرولیز متحرک زمانی که (A,B) شامل (1) سیکلون، (2) تسمه نقاله زباله، (3) اولین جداکننده گاز، (4) مخزن ذخیره گاز، (5) مشعل، (6) تغذیه کننده دستگاه فرعی، (7) کندانسور، (8) دستگاه خنک کننده، (9) جداکننده گاز دوم، (10) مخزن آب خنک کننده، (11) روغن پیرولیز مخزن ذخیره سازی، (12) مجموعه همزن موتور دنده، (13) کوره ها، (14) فیلترهای محصول، (15) راکتور، (16) مخازن ذخیره روغن پیرولیز، و (17) خنک کننده.

کارخانه پیرولیز موبایل پلاستیک و لاستیک ما در ظرفیت های مختلف تحویل داده می شود که دارای مزایای زیادی ماننداتوماسیون کامل، نصب سریع، حمل و نقل آسان و  آماده استفاده است.

 

روش های استفاده:

 • این سیستم پیرولیز موبایل را می‌توان در کارخانه‌های موجود نیز قرار داد که زباله‌های پلاستیکی زیادی تولید می‌کنند که باید آن ها را دور بریزید و در مکان هایی که فضای کمی وجود دارد.
 • ما همچنین سیستم پیرولیز را برای پروژه های جدید در مناطقی که امکان ساخت سازه های جدید وجود ندارد توصیه می کنیم.
 • جزایر و مناطق کوچکی که به لطف سیستم پیرولیز انرژی خود را می سازند.
 • مناطق حادثه خیز – پس از وقوع زلزله یا سایر بلایای طبیعی، بازگرداندن منابع انرژی از نظر لجستیکی دشوار است. واحد پیرولیز ما حمل و نقل آسان و آماده استفاده است. زباله های تولید شده پس از یک بلای طبیعی را می توان مستقیماً برای تجزیه در اثر حرارت استفاده کرد.
 • بازیافت زباله کشتی هایی که زباله ها را از اقیانوس جمع می کنند.

 

دستگاه پیرولیز موبایل لاستیک و پلاستیک به گازوئیل

 

پلاستیک را دفن نکنید و خاک را مسموم نکنید. پلاستیک را به شرکت هایی که قرار است آن را بسوزانند و هوای ما را آلوده کنند، نفروشید. در کارخانه پیرولیز سرمایه گذاری کنید و یک جریان درآمد جدید با دوره بازگشت سرمایه کوتاه ایجاد کنید. بسته به موقعیت مکانی، بازگشت سرمایه 3-5 سال است.

 

سیستم پیرولیز زباله لاستیک و پلاستیک موبایل ما این مواد اولیه را برای استفاده تجاری در اختیار شما قرار می دهد:

 • روغن: می تواند در صنایع شیمیایی یا در صنعت کشتیرانی به عنوان سوخت استفاده شود
 • گاز پیرولیز : در توربین های تولید همزمان برای راه اندازی خود واحد پیرولیز استفاده می شود
 • کربن: قابل استفاده در صنایع شیمیایی

طرح کلی فرآیندها در دستگاه پیرولیز موبایل

یکی از راه های آلودگی زدایی زباله، تجزیه حرارتی است، یعنی تجزیه ترکیبات شیمیایی به ذرات کوچکتر تحت تأثیر دما. در نتیجه پیرولیز، هیدروکربن های مایع و گازی (سوخت پیرولیز و گاز پیرولیز) به دست می آیند و مواد زغالی جامد (Char) در بقایای آن باقی می مانند.

دستگاه پیرولیز موبایل با ظرفیت مختلف (تا 9 تن) تقریباً بر روی هر کامیون باری تضمین می شود.

MPM  بر روی یک قاب فلزی مونتاژ می شود.

بازیافت (دفع) در دستگاه پیرولیز موبایل به طور مداوم با استفاده از جابجایی زباله (مواد اولیه) در داخل راکتور پیرولیز دستگاه انجام می شود.

دستگاه پیرولیز موبایل یک ساختار جداگانه است. تغذیه مواد اولیه به MPM را می توان به صورت دستی یا مکانیکی، با استفاده از یک نوار نقاله پیچ و/یا چند نوار نقاله دیگر مرتب کرد.

ماژولار بودن دستگاه پیرولیز موبایل با این واقعیت مشخص می شود که دارای مجموعه های متصل داخلی (واحد) است که می تواند با آنالوگ هایی با ویژگی های مهندسی متفاوت مبادله شود و امکان دستیابی به اهداف مختلف را فراهم می کند.

ضایعات (مواد اولیه) برای بازیافت در دستگاه پیرولیز موبایل، در صورت نیاز، باید تا اندازه معینی آسیاب شوند و تا رطوبت مورد نیاز خشک شوند.

دستگاه پیرولیز موبایل می تواند کاملاً مستقل از سوخت های خارجی و منابع انرژی باشد. این می تواند با سوخت پیرولیز خود یا گاز حاصل از فرآیند بازیافت در دستگاه کار کند.

مواد حاصله از پیرولیز زباله

در صورت نیاز به بازیافت حجم‌های بزرگ‌تر، امکان استفاده از چندین دستگاه پیرولیز موبایل در یک مجموعه وجود دارد.

این فرآیند را می توان به طور مداوم در شبانه روز و همچنین در حالت توقف و حرکت اجرا کرد، به عنوان مثال، زمانی که هیچ ماده اولیه (ضایعاتی) در دسترس نیست یا زمانی که چنین نیازی ایجاد می شود. دستگاه می تواند 365 روز در سال کار کند.

فرآیند تکنولوژی پیرولیز
فرآیند تکنولوژی پیرولیز

فرآیند کار واحد پیرولیز موبایل

کارخانه پیرولیز موبایل لاستیک و پلاستیک مواد زائد را دسته به دسته پردازش می کند. این شامل سیستم‌های استریل‌سازی (فقط برای زباله‌های پزشکی)، تغذیه، تجزیه در اثر حرارت، تخلیه و غبارگیری است. برای مثال، با در نظر گرفتن زباله های بیمارستانی (پزشکی)، بیایید نحوه بازیافت مواد زائد به نفت را مرور کنیم. در مرحله اول، ما باید از یک سیستم استریلیزاسیون برای ایمن سازی زباله های پزشکی یا بیمارستانی برای پردازش بیشتر استفاده کنیم.

1. سیستم تغذیه

ابتدا مواد خام را به صورت دسته ای وارد رآکتور کنید. 30 دقیقه الی یک ساعت طول می کشد (البته بسته به ظرفیت دستگاه دارد که گاهاً بیشتر هم به طول می انجامد). سپس راکتور را برای پیرولیز گرم کنید.

2. فرآیند پیرولیز

با افزایش دما حدود یک ساعت بعد گاز قابل احتراق تولید می شود. برای گرم کردن راکتور پس از گوگرد زدایی، بازیافت می شود، که سیستم پیرولیز را تقریباً خودکفا می کند. هنگامی که دما به 300 درجه سانتیگراد می رسد، گاز و نفت کوره تولید می شود. سپس گاز سبک نفت در کندانسور روغن مایع شده و سپس در مخزن روغن جمع آوری می شود. در همین حال، نفت سنگین در مخزن نفت سرباره جمع آوری می شود. حدود 3 ساعت طول می کشد.

3. تخلیه

پس از پیرولیز، 9-10 ساعت طول می کشد تا خنک شود. سپس می توانید کربن بلک را تخلیه کنید. حدود 1 ساعت زمان نیاز دارد. بنابراین کل فرآیند از تغذیه تا تخلیه حدود 15 ساعت نیاز دارد. همچنین می توانید سیستم خنک کننده آبی را انتخاب کنید که موثرتر و تمیزتر است.

4. سیستم گردگیری

برای حفاظت از محیط زیست، یک سیستم گردگیری شامل کندانسور سوخت، برج اسپری و غیره برای تمیز کردن گاز خروجی وجود دارد. برخی نیز یک محفظه احتراق برای سوزاندن گازهای قابل احتراق اضافی می سازند تا ابتدا اجزای مضر را حذف کنند. سپس گاز خروجی را از سیستم غبارگیری عبور می کند تا تصفیه شود.

نتیجه گیری

سوخت‌های جایگزین برای موتورهای دیزلی به دلیل کاهش منابع نفتی و پیامدهای زیست‌محیطی گازهای خروجی از موتورهای نفتی اهمیت فزاینده‌ای پیدا کرده‌اند. به دلیل فشار محیطی و نیروی محرکه اقتصادی، پتانسیل زیادی برای توسعه فن‌آوری‌های پیرولیز تایر فرسوده وجود دارد.فرآیند پیرولیز یک راه حل مناسب برای بازیافت زباله و بازیابی انرژی است که می تواند سود آور هم باشد.می تواند با راه اندازی کارخانه پیرولیز موبایل لاستیک و پلاستیک  به گازوئیل می توان سود قابل توجهی را کسب کرد.

برای خرید و راه اندازی خط تولید پیرولیز موبایل لاستیک و پلاستیک به گازوئیل با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *