دستگاه پیرولیز لجن خاک نفتی

دستگاه پیرولیز لجن خاک نفتی

دستگاه پیرولز لجن خاک نفتی

هنگام استخراج نفت در میادین نفتی، در حین استخراج، در کف مخازن نفت و غیره مقداری لجن وجود خواهد داشت. اگر بتوانید دوباره از چنین لجنی روغن استخراج کنیم، سودآور خواهد بود.

همچنین مقداری لجن نفتی در حین حمل و نقل وجود خواهد داشت. اگر بازیافت نشوند، فضا را اشغال کرده و باعث آلودگی خاک می شوند.

دستگاه پیرولیز لجن نفتی راه حل خوبی برای بازیافت روغن از لجن نفتی و از بین بردن آلودگی است .زیرا:

  1. 100٪ بازیافت است.
  2.  آلودگی ثانویه ندارد.
  3.  سرباره بسیار خشک، مطابق با محیط زیست و (کمتر از 0.1٪ روغن در خاکستر ، مطابق با استانداردهای ملی دفع زباله (0.3٪).
  4. کل فرآیند سازگار با محیط زیست است.
  5. محصولات به دست آمده از بازیافت لجن نفتی، روغن دیزل،آب و خاک است.

 

دستگاه های پیرولیز لجن خاک نفتی
دستگاه های پیرولیز لجن نفتی

ویژگی های کارخانه

ایمنی: کارخانه های پیرولیز لجن نفتی اقدامات زیر را برای اطمینان از ایمنی انجام می دهند.

دستگاه آزاد کننده فشار خودکار: به دلیل عملکرد نامناسب کارخانه، فشار را به صورت خودکار در هنگام بروز فشار و بالاتر از داده های تنظیم شده آزاد می کند.

جداکننده آب نفت: طراحی آب بندی آن تضمین می کند که نفت و گاز از هم جدا شده و گاز قابل احتراق نمی تواند به راکتور بازگردد.

ذخیره انرژی:بدنه داخلی راکتور و پوشش عایق بیرونی هوابندی خوبی دارند، از اتلاف گرما جلوگیری می کنند و باعث صرفه جویی در سوخت می شوند.

گاز قابل احتراق زیر C4 (نفت و گازی که نمی‌توان آن ها را بیشتر به نفت کوره تحت دما و فشار معمولی خنک کرد) برای گرم کردن راکتور به کوره بازیافت می‌شود و استفاده از منابع را به حداکثر می‌رساند.

آب خنک کننده از حالت گردشی استفاده می کند که بدون آلودگی، بدون تخلیه و قابل بازیافت است.

عمر دستگاه: عملکرد کارخانه و روش های عملیاتی مشتریان را به طور کامل مورد توجه قرار می دهد و به طراحی و کیفیت محصول برای افزایش طول عمر کارخانه توجه می کند و در نتیجه بازگشت سرمایه مشتریان را افزایش می دهد.

اتوماسیون: برای مناطقی که یافتن کارگران خوب دشوار است یا هزینه های نیروی کار بالا است، سیستم های کنترل اتوماسیون مبتنی بر PLC را ارائه می دهد.

 

تجهیزات پیرولیز لجن نفتی

لجن نفت با آب، روغن و رسوب جامد مخلوط می شود و پسماند خطرناکی است. شرکت ما تجهیزات پیرولیز لجن نفت را توسعه داده است که می تواند لجن نفت را در نفت کوره، آب و خاک دفع کند. و کل فرآیند تجهیزات پیرولیز لجن نفت ما کاملاً سازگار با محیط زیست است.

لجن نفتی محصول فرعی فرآیند تولید نفت است که با آب، روغن و رسوبات جامد مخلوط می شود و پسماند خطرناکی است که می تواند برای انسان و محیط زیست مضر باشد. دفع صحیح لجن نفت نه تنها از محیط زیست محافظت می کند بلکه باعث تولید نفت کوره نیز می شود، به همین دلیل است که لجن بازیافتی سازگار با محیط زیست در کشورهای مختلف مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. تجهیزات پیرولیز لجن نفت، با مزایای دفع کامل و نرخ بازیافت انرژی بالا، توجه گسترده محققان در سراسر جهان را به خود جلب کرده است. و شرکت صنایع نفت و پالایش آروین آدلی فیدار ما تجهیزات پیرولیز لجن نفت را توسعه داده است که می تواند لجن نفت را به روغن سوخت، آب و خاک به روشی سازگار با محیط زیست دفع کند.

مراحل:

ابتدا، در غیاب اکسیژن، لجن نفت توسط یک نوار نقاله وارد یک فیدر هیدرولیک می شود، که لجن نفت را به داخل راکتور پیرولیز فشار می دهد.

دوم، در یک محیط بدون اکسیژن، دمای بالا و آب بندی، سه جزء اصلی لجن نفت، روغن، لجن و گاز غیر قابل تراکم تجزیه می شوند.

سوم، گاز نفت سنگین موجود در لجن نفتی به تدریج استخراج می شود و سپس گاز نفت سبک با نقطه چگالش پایین توسط جداکننده نفت و گاز از گرد و غبار و نفت با نقطه چگالش پایین جدا می شود و پس از آن نفت و گاز به وسیله سیستم چگالش به نفت سوخت مایع، آب و گاز غیرقابل چگالش تبدیل می شود.

چهارم، گاز غیرقابل تراکم را می توان پس از برداشتن آب در مخزن آب بندی شده برای کمک به راکتور گرمایش در کوره بازیابی کرد.

پنجم، روغن سوخت مایع پس از عبور از جداکننده روغن و آب در مخزن روغن جمع آوری می شود.

در نهایت، گاز دودکش تولید شده در کوره توسط یک سیستم تمیزکننده گازهای دودکش تصفیه می شود که دارای سه مرحله برای اطمینان از انطباق با استانداردهای زیست محیطی است.

نحوه کار پیرولیز

پیرولیز به تجزیه مواد آلی در دماهای بالا در غیاب اکسیژن و تحت شرایط کاملا خشک اشاره دارد. این فرآیند بسته به نوع فرآیند و پیکربندی رآکتور، دمایی بین ۳۰۰ تا ۱۳۰۰ درجه سانتی گراد را به کار می گیرد. این فرآیند معمولا در فشارهای جوی عمل می کند اما می تواند در فشارهای ۰.۱ – ۰.۲ بار (پیرولیز خلا)یا در فشارهای مثبت ۵۰ – ۲۰۰ بار در یک جو هیدروژنی برای زیر کلاس هیدرو – پیرولیز عمل کند. در همه موارد، شرایط بدون اکسیژن حفظ می شود.

پیرولیز منجر به یک محصول جامد بیوچار (شبیه کربن بلک) می‌شود، یک روغن زیستی که از مواد فرار «میعان‌پذیر» و گازهای «غیر قابل تراکم» تشکیل می‌شود که ممکن است شامل دی اکسید کربن و متان باشد. پیرولیز که تحت شرایطی که به نفع بخش بیوچار انتخاب شده است، انجام می شود، گاهی اوقات به عنوان تورفکتیو نامیده می شود، فرآیندی که برای تولید یک محصول سوخت جامد در نظر گرفته شده است.

شرایط عملیاتی فرآیند با توجه به محصول مورد نظر انتخاب می شود و طیف گسترده ای از حالت های عملیات فرآیند پیرولیز تشخیص داده می شود:

پیرولیز آهسته – دمای اولیه پایین (~300 درجه سانتیگراد) و نرخ گرمایش پایین 10-30 درجه سانتیگراد در دقیقه در یک دوره 5-10 دقیقه را به کار می گیرد. این حالت کار که به آن کربن‌سازی (خشک) نیز گفته می‌شود – به‌عنوان متمایز از کربن‌سازی هیدروترمال که در شرایط مرطوب اتفاق می‌افتد- باعث تشکیل بیوچار می‌شود.

تجزیه در اثر حرارت متوسط – در دماهای بین 500 تا 650 درجه سانتیگراد با سرعت گرمایش 30-300 درجه سانتیگراد در دقیقه انجام می شود، این حالت عملکرد به نفع تولید روغن زیستی است.

پیرولیز سریع – با استفاده از نرخ های گرمایش بسیار سریع و حداکثر دمای 1200 درجه سانتیگراد، همچنین روغن زیستی را به عنوان بخش اصلی محصول تولید می کند.

هیدروپرولیز – این فرآیند برای تولید یک محصول عمدتاً گازی طراحی شده است.

توزیع فازهای محصول عمدتاً به کیفیت لجن مرتبط است، با افزایش تولید نفت و گاز زیستی با مواد جامد فرار لجن (VS) و محتوای رطوبت.

یک طرح استاندارد برای فرآیند پیرولیز شامل یک راکتور، یک سیکلون برای جداسازی ذرات جامد از جریان گاز دودکش، و یک کندانسور برای حفظ کسر زیستی روغن مایع است. یک محیط بدون اکسیژن با استفاده از نیتروژن یا برخی گازهای بی اثر دیگر حفظ می شود. لجن معمولاً به صورت جامدات دانه ای کوچک (زیر 3 میلی متر) از قبل خشک شده تغذیه می شود.

 

نتیجه گیری

گازهای تولید شده توسط واکنش پیرولیز یا متراکم می شوند تا بخش لجن نفتی را تشکیل دهند یا در صورت غیر قابل تراکم، برای صادرات جمع آوری می شوند یا برای گرم کردن راکتور استفاده می شوند. راکتور معمولاً به عنوان یک بستر سیال پیکربندی می‌شود، اگرچه راکتور مخروطی دوار غیرعادی‌تر تجاری‌سازی شده است و راکتورهای مارپیچی/مارپیچی شده با موفقیت در مقیاس آزمایشی بزرگ نشان داده شده‌اند.

علاقه فزاینده ای به استفاده از گرمایش مایکروویو به عنوان جایگزینی برای روش های گرمایش معمولی وجود دارد. گرمایش معمولی می تواند توزیع دمایی نامتوازن ایجاد کند که منجر به تولید محصولات (مانند ترکیبات آروماتیک سبک و هیدروکربن های پلی آروماتیک)در بخش نفت زیستی می شود که ارتقا به سوخت قابل استفاده را چالش برانگیزتر می کند. گرمایش معمولی همچنین بازده انرژی کمتری نسبت به گرمایش مایکروویو دارد که عمدتا به دلیل ویژگی های فیزیکی لجن است. با این حال، گرمایش مایکروویو در مجموع هزینه بالاتری دارد.

پاسخگویی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته: جهت خرید و مشاوره می توانید با ما در ارتباط باشید. پیشنهادات و مشکلات را به صورت آنلاین در سایت با ما در میان بگذارید یا از طریق تماس با ما مطرح کنید.ما مشتاقانه شنیدن صدای شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *