پیرولیز لاستیک چیست؟

پیرولیز، تخریب حرارتی، فناوری تجزیه  لاستیک و لاستیک های مورد استفاده است که بر اساس تخریب حرارتی مواد خام در دمای بالا و کمبود اکسیژن در محصولات با جرم مولکولی کوچکتر است: روغن پیرولیز مایع، کربن سیاه و فلز.

فناوری توسعه یافته دفع لاستیک قادر به حل مشکل مدیریت زباله های غیر آلاینده است. در محیط طبیعی، تجزیه تایر به طور متوسط ​​150 سال طول می کشد، و با تعدادی از ترکیبات آلی سمی در خاک شسته می شود. با این حال، بیشتر لاستیک‌های قدیمی در محل‌های دفن زباله ذخیره می‌شوند، در زمین دفن می‌شوند یا سوزانده می‌شوند. همه این روش ها برای محیط زیست ناسازگار هستند. در نتیجه فرآیند پیرولیز هیچ گونه باقیمانده ای که نیاز به دفع دارند باقی نمی ماند. محصولات فرآوری حاوی مواد بسیار سمی نیستند. محصولات احتراق آزاد نمی شوند: انتشار مواد مضر کمتر از الزامات ذکر شده است.

مزیت اصلی این فناوری به دست آوردن محصولات با کیفیت بالا است. تجزیه در اثر حرارت در دمای پایین لاستیک ها را به اجزایی تبدیل می کند که می توان از آنها استفاده کرد.

روغن پیرولیز منبع جایگزین انرژی است که می تواند به عنوان سوخت دیگ بخار یا برای تولید برق مورد استفاده قرار گیرد

کربن سیاه را می توان در مخلوط ها برای اهداف مختلف استفاده کرد: متالورژی، تولید رنگ و مصالح ساختمانی، ساخت بریکت های سوختی.

گاز تولید شده در طول فرآیند می تواند برای عملیات سیستم و همچنین برای تولید برق استفاده شود.

پیرولیز یک روش جایگزین برای بازیابی انرژی است که کمترین تأثیر را بر محیط زیست دارد و قادر است هم گرما و هم برق تولید کند.

پیرولیز تایرها دوستدار محیط زیست و مقرون به صرفه ترین فناوری تصفیه است که امکان پردازش مواد قابل بازیافت، به دست آوردن مواد با ارزش از زباله و تولید برق را فراهم می کند.

کارخانه پیرولیز یک ماشین بازیافت است که می تواند زباله های پلاستیکی / تایر / لجن نفت / روغن قطران زغال سنگ را به نفت کوره تبدیل کند. محصول نهایی کارخانه پیرولیز عمدتاً نفت کوره (می تواند بیشتر به دیزل تصفیه شود)، کربن سیاه و گاز سیگنال است. (سیم فولادی برای لاستیک زباله). کارخانه پرولیز یک تجهیزات تجدید پذیر و زیست محیطی است که با زباله ها سروکار دارد و زباله ها را به انرژی تبدیل می کند.

اصل کارخانه پیرولیز به شرح زیر است:

هنگامی که مواد خام ضایعات تایر/پلاستیک در راکتور گرم می شود، مواد خام مقداری گاز نفت تولید می کند. هنگامی که گاز نفت به کندانسور می رود، گاز نفت به نفت کوره مایع تبدیل می شود. گاز نفتی که نمی تواند متراکم شود، برای گرم کردن راکتور به مشعل بازیافت می شود. بنابراین انرژی کمی برای راه اندازی کارخانه پیرولیز مورد نیاز است. این کاملاً صرفه جویی در انرژی است.

فرآیند کار کارخانه پیرولیز:

در مرحله بعد، بیایید کارخانه پیرولیز پلاستیک زباله را به عنوان مثال در نظر بگیریم تا ببینیم کارخانه پیرولیز چگونه کار می کند.

1-از دستگاه تغذیه برای ارسال پلاستیک زباله به راکتور پیرولیز استفاده کنید و سپس راکتور پیرولیز را با سوخت گرم کنید..

2-هنگامی که دمای راکتور پیرولیز به دمای معینی رسید، گاز نفت تولید می شود و گاز نفت از طریق سیستم خنک کننده به روغن پیرولیز خنک می شود.

گاز غیر قابل تراکم اما قابل احتراق را می توان توسط مخزن تحت فشار صنعتی برای گرم کردن راکتور پیرولیز بازیافت کرد.

3- پس از پایان واکنش پیرولیز، صبر کنید تا دمای راکتور پیرولیز به زیر 40 درجه برسد و سپس درگاه تخلیه کربن سیاه راکتور راکتور پیرولیز را باز کنید تا کربن سیاه تخلیه شود.

4-کربن سیاه را با دستگاه تخلیه کربن سیاه جمع آوری کنید.

نفت کوره :

نفت کوره یک سوخت گرمایشی خوب است در حدود 8500 ppm سولفور داشته و انرزی گرمایی بالایی دارد .که می تواند در بسیاری از صنایع مانند کارخانه های فولاد، گرمایش دیگ بخار، مولد نفت سنگین، کارخانه های سیمان و غیره استفاده شود. علاوه بر این، روغن کوره را می توان با دستگاه تقطیر روغن پسماند به سوخت دیزل تبدیل کرد که می تواند در دیزل ژنراتور، ماشین آلات سنگین یا سوخت دیزل برای گرمایش استفاده شود. قیمت فعلی بازار روغن پیرولیز تایر ضایعاتی حدود $ دلار آمریکا در هر تن است و قیمت همچنان در حال افزایش است. بنابراین، روغن ضایعات پیرولیز تایر می تواند سود زیادی را برای مشتریان به ارمغان بیاورد.

کربن سیاه:

کربن سیاه را می توان مانند صنایع قیر و آسفالت و صنایع خودرو سازی کف پوش ها و صنایع کامپیوتر و زغال سنگ به گلوله هایی برای سوزاندن و گرمایش تبدیل کرد یا با استانداردهای مختلف تصفیه کرد و به عنوان افزودنی برای رنگ ها، رنگدانه ها، محصولات لاستیکی و غیره استفاده کرد. بسیاری از مشتریان ما از کربن سیاه سودهای کلانی به دست آورده اند که مشکل کمبود کربن سیاه در بازار را تا حدودی حل کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *