دستگاه پیرولیز لاستیک

دستگاه پیرولیز لاستیک

دستگاه پیرولیز لاستیک

مقدمه

سیستم پیرولیز PYROLISIS SYSTEM یکی از معضلات زیست محیطی وجود آلاینده های با پایه هیدروکربن هاست که به علت سختی تجزیه به مدت زیاد در طبیعت باقی مانده و باعث آلودگی محیط زیست می گردد.از طرفی مسئله بحران انرژی و یافتن منابع تجدید پذیر انرژی ، منجر به ارائه راهکاری جهت بازیافت و تجزیه مواد ضایعاتی ارگانیک گردیده است. در ایران آلودگیهای نفتی و ضایعات ناشی از تولیدات صنایع نفت و پتروشیمی مانند لجن های نفتی در صنایع، ذخیره و انتقال مواد نفتی، خاکهای آلوده نفتی در مجتمع ها و جزایر نفتی ، لاستیک های فرسوده ،ضایعات پلاستیکی و ….حجم بسیار زیادی از این آلاینده های هیدرو کربوری را شامل می شود و حل این مسئله کمک زیادی به تولید انرژی از ضایعات و همچنین پاکیزگی محیط زیست و صرفه جوئی مادی و … را به همراه خواهد داشت. امروزه در جهان صنعتی، با استفاده از سیستم پیرولیز موفق به تجزیه و استحصال سوخت از مواد پلاستیکی و تایر های ضایعاتی و… گردیده اند.این شرکت با توسعه این روش و تحت اتمسفر خلا و در غیاب اکسیژن موفق به تجزیه مواد ارگانیک موجود در لجن های نفتی، خاکهای آلوده نفتی ،انواع لاستیک و مواد پلاستیکی و… گردیده که با اعمال دماهای مختلف ، مواد هیدروکربنی به گاز تبدیل و با تبرید آن ، سوخت های مختلف قابل استحصال می باشد.

 

دستگاه پیرولیز لاستیک
دستگاه پیرولیز لاستیک

پیرولیز چیست؟

پیرولیز (به انگلیسی: Pyrolysis) فرایندی ترموشیمیایی است که طی آن مواد آلی در اثر گرما تجزیه می‌شوند. این فرایند مشتمل بر تغییر همزمان ترکیب شیمیایی و فاز فیزیکی بوده و فرایندی برگشت‌ناپذیر است. از هم پاشیدگی یک ترکیب به وسیلة گرما، پیرولیز خوانده می‌شود. این کلمه از لغت یونانی Pyr به معنی آتش و Lysis، به معنی شل شدن، گرفته شده و بنابراین برای یک شیمیدان به مفهوم «گسستگی بر اثر گرما» است؛ در مقایسه با هیدرو- لیز گسستگی بوسیله آب می‌باشد. عبارت احتراق به تجزیه حرارتی ماده در یک محیط اکسیدکننده گفته می شود و تجزیه حرارتی یک ماده در وضعیت فقدان اکسیژن را پیرولیز می گویند. پیرولیز در نبود اکسیژن رخ می دهد، در راکتور گاز سازی هوا، اکسیژن یا بخار آب جهت تامین اکسیژن مورد نیاز دمیده می شود. بخش گازسازی به طور معمول به لحاظ انرژی خودکفا است و پس از آغاز عملیات، نیازی به انرژی ندارد. قابل ذکر است که برخلاف فرآیند احتراق که واکنشی به شدت گرمازا است فرآیند پیرولیز واکنشی به شدت گرماگیراست. از احتراق تایرهای فرسوده محصولات ثابتی به وجود خواهد آمد. محصولات ا حتراق عبارت خواهند بود از بخار آب، اکسیدهای کربن و گوگرد، خاکستر و نیز مقداری حرارت که می توان مصرف یا از مجموعه خارج کرد. با استفاده از روش پیرولیز می توان تا 50 درصد وزنی تایرها، روغن هیدرو کربن به دست آورد و این روغنی خواهد بود که خواص بسیار مشابهی با سوخت های سبک موجود در بازار و سوخت دیزل دارد. یکی دیگر از مزایای روش پیرولیز آن است که سوختی تولید می کند که ارزش حرارتی نسبتاً خوبی دارد. ( 40 مگاژول/کیلوگرم ) میزان گوگردآن بسته به شرایط فرآیندی بین ۰٫04 تا ۰ درصد وزنی است. به علاوه روغن حاصل از این روش را نیز می توان به طور مستقیم برای سوخت مصرف کرد یا به سوخت های مشتق شده از نفت خام افزود.

دستگاه پیرولیز لاستیک
دستگاه پیرولیز لاستیک

 

مزایا
1- مواد هیدروکربوری قابل بازیافت می باشد.
2- در فرآیند بکار برده شده هیچگونه مواد شیمیایی اضافه ای استفاده نمی شود .
3- در طول فرآیند و بعد از آن هیچگونه آلودگی در خاک ، آب و یا هوا نداریم .
4- نتیجه ی تولیدات ، ارزش اقتصادی بسیار زیادی نسبت به ارزش ضایعات دارد .
5- ارزانترین تکنولوژی بازیافت مواد هیدروکربوری در جهان می باشد .
6- مواد اولیه آن ارزان و تهیه آن بسیار راحت است .
7- (100)درصد مواد اولیه به محصولات با ارزش اقتصادی بالا تبدیل می شود.

 

دستگاه پیرولیز لاستیک
دستگاه پیرولیز لاستیک

 

پنج حقیقت جالب در مورد پیرولیز لاستیک:

تعداد خودروها در سراسر جهان به سرعت در حال افزایش است، به این معنی که تعداد لاستیک‌های خودرویی که نیاز به بازیافت دارند نیز در حال افزایش است. طبق گزارش انجمن بازیافت لاستیک اروپا (ETPA)، وزن کل لاستیک‌های غیرقابل استفاده اما بازیافت‌نشده در ابتدای قرن حاضر به 2.8 میلیون تن در ایالات متحده و 2.5 میلیون تن در اروپا رسید. و این مشکلی است که با روش پیرولیز قابل حل است.

در فرآیند پیرولیز، تجزیه حرارتی محصولات لاستیکی، به ویژه تایرهای فرسوده رخ می دهد. در شرایط قرار گرفتن کنترل شده در معرض دمای بالا و کمبود اکسیژن، این محصولات به موادی با وزن مولکولی کمتر تجزیه می شوند. تجزیه یک تایر در محیط طبیعی آن 150 سال یا بیشتر طول می کشد. در طی این فرآیند، ترکیبات آلی سمی وارد خاک می شود که بر محیط زیست تأثیر منفی می گذارد. در نتیجه پیرولیز، هیچ ماده ای تشکیل نمی شود که نیاز به دفع تخصصی بیشتری داشته باشد. تمام اجزای به‌دست‌آمده در نتیجه تجزیه در اثر حرارت می‌توانند متعاقباً برای هدف مورد نظر خود مورد استفاده قرار گیرند، در حالی که در فرآیند پیرولیز در تاسیسات برای پردازش لاستیک و پلیمرهای زائد به روش پیرولیز، که شرکت ما تولید می‌کند، میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای به محیط زیست است. صفر است، زیرا تمام محصولات احتراق برای تامین فرآیند پیرولیز انرژی حرارتی می روند.

روغن پیرولیز مایع را می توان به عنوان روغن گرمایش استفاده کرد. مایع پیرولیز همچنین می تواند الکتریسیته تولید کند. بر اساس حالت های تکنولوژیکی انتخاب شده در واحد پیرولیز، می توان یک مایع پیرولیز از بخش های مختلف در خروجی به دست آورد که کاربرد بیشتر آن بستگی به آن دارد.

کربن سیاه به دست آمده در نتیجه تجزیه در اثر حرارت کاربردهای صنعتی بیشتری دارد. می توان از آن به عنوان جزئی از مخلوط های مختلف در صنعت متالورژی، در شرکت های تولید مصالح ساختمانی و رنگ و لاک استفاده کرد. همچنین از کربن سیاه برای ساخت بریکت های سوختی استفاده می شود.

محصول تخریب حرارتی لاستیک نیز گاز است. می توان آن را به عملکرد خود واحد پیرولیز هدایت کرد یا دوباره می توان از آن برای تولید برق استفاده کرد. گاز پیرولیز به سوخت ترموژنراتورها و مشعل ها تبدیل می شود.

در صنعت متالورژی از طناب فلزی که در نتیجه پیرولیز تشکیل شده است نیز استفاده می شود. این به طور مستقیم در ذوب فلز استفاده می شود.

ثابت شده است که کارخانه پیرولیز لاستیک زباله یک موفقیت در بازیافت لاستیک زباله است. شما می توانید روغن سوخت، کربن سیاه و سیم فولادی را با دستگاه بگیرید. روغن را می توان با مواد سوختی صنعتی و دیزل (تصفیه شده بیشتر)جایگزین کرد. بنابراین، بازیافت لاستیک ضایعاتی نه تنها می تواند “آلودگی سیاه” را کاهش دهد، بلکه می تواند سود ایجاد کند و بحران انرژی را از بین ببرد.

دستگاه های پیرولیز تایر
دستگاه های پیرولیز تایر

منابع مفید از پیرلیز لاستیک

کارخانه بازیافت پیرولیز لاستیک از فناوری معروف پیرولیز استفاده می کند که می تواند لاستیک ضایعات را به روغن سوخت، کربن سیاه، سیم فولادی (فقط برای لاستیک) با کارایی بالا تبدیل کند. محصولات نهایی می توانند به طور گسترده در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار گیرند. تمام محصولات نهایی دستگاه پیرولیز تایر ضایعاتی تقاضای بالایی دارند و به خوبی در بازار به فروش می رسند که قطعا مزایایی را برای شما به همراه خواهد داشت.

ایمن، بدون آلودگی و صرفه جویی در انرژی

  1. تضمین ایمنی در تولید اصل ما است. سیستم Hydroseal و Vacuum از بازگشت گاز خروجی به کندانسور و راکتور جلوگیری می کند. بنابراین، می توان از تصادف غیر ضروری جلوگیری کرد. علاوه بر این، کارخانه روغن پیرولیز لاستیک مجهز به دستگاه ایمنی (هشدار :برای دما و فشار بیش از حد، سیستم آزاد کننده فشار خودکار، سیستم بازیافت گاز اضافی، دستگاه های آتش نشانی) است که می تواند از خطر در فرآیند تولید جلوگیری کند و ایمنی را تضمین کند.
  2. در کل سیستم، از سه مرحله برای غبارگیری دود داغ از راکتور استفاده می شود و بیش از 95٪ از گرد و غبار حذف می شود. گاز آزاد شده بدون آلودگی است و می تواند مستقیماً در هوا تخلیه شود.
  3. در فرآیند پیرولیز لاستیک با کارخانه بازیافت لاستیک، مقداری گاز قابل احتراق را نمی توان در دما و فشار معمولی به مایع روغن تبدیل کرد، که می تواند برای گرم کردن مجدد از طریق لوله گاز دم به ته راکتور بازیافت شود. به این ترتیب می توان از آلودگی گاز جلوگیری کرد و در مصرف سوخت صرفه جویی کرد.

پیرولیز فرایندی ترموشیمیایی است که طی آن مواد آلی در اثر گرما تجزیه یا به عبارتی پیرولیز (به انگلیسی: Pyrolysis ) می‌شوند. این فرایند مشتمل بر تغییر همزمان ترکیب شیمیایی و فاز فیزیکی بوده و فرایندی برگشت‌ناپذیر است. از هم پاشیدگی یک ترکیب به وسیلة گرما، پیرولیز خوانده می‌شود.

[mks_button size=”large” title=”ویدئوهای ما در آپارات” style=”squared” url=”https://www.aparat.com/irangasoilco” target=”_blank” bg_color=”#dd8f1a” txt_color=”#FFFFFF” icon=”” icon_type=”” nofollow=”0″]

روش های ویژه ای که می تواند بازده گازوئیل را بهبود بخشد.

مواد لاستیکی مختلف بازده روغن متفاوتی دارند. به منظور بهبود عملکرد روغن، دو روش ویژه داریم. اولا، در مقایسه با کندانسورهای عمومی، کندانسور لوله ای ما دارای سیستم خنک کننده بزرگتر و اثر خنک کننده بهتر است که می تواند عملکرد روغن را تا حد زیادی بهبود بخشد. علاوه بر این، نگهداری از آن آسان است، که برای مشتریان بسیار راحت است. در مرحله دوم، ما می توانیم کاتالیزور ویژه ای را تهیه کنیم که از 24 ماده شیمیایی ساخته شده است. کاتالیزور نه تنها محتوای گوگرد و چگالی روغن را کاهش می دهد، بلکه طعم و رنگ آن را نیز بهبود می بخشد.همچنین یک سال گارانتی و تضمین خرید محصول نهایی را داریم.

.
.
.
صنایع آروین آدلی فیداربا سابقه چندین ساله در زمینه طراحی و ساخت خط تولید سوخت (بنزین ، گازوئیل ، روغن پیرولیز و …) از بازیافت لاستیک فرسوده و پلاستیک با طراحی نوین و تکنولوژی روز آلمان آماده اجرای پروژه های خط تولید سوخت های هیدروکربن از بازیافت لاستیک و پلاستیک ، میباشد.

جهت مشاوره و خرید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *